Világrekorder lett a Nemzeti összetartozás hídja
Ünnepélyes keretek között Guinness-rekord tanúsítványt kapott a Nemzeti összetartozás hídja szerdán Sátoraljaújhelyen, amely 723 méterével a világ leghosszabb fesztávolságú gyalogos függőhídja lett.
Szamosvölgyi Péter, a zempléni város polgármestere sajtótájékoztatón azt mondta, sokan sokat dolgoztak azért, hogy a híd terve megvalósuljon és ezt a kitüntető címet elnyerje. A városvezető azt MTI-nek elmondta, a tavaly június 4-én átadott függőhídon több mint 300 ezer látogatót fogadtak év végéig, a cél az, hogy idén megduplázzák ezt a számot.

A Nemzeti összetartozás hídja, amely Guinness-rekord tanúsítványt kapott Sátoraljaújhelyen 2025. január 29-én. A tavaly június 4-én átadott, 723 méter hosszú építmény a világ leghosszabb fesztávolságú gyalogos függőhídja lett. MTI/Vajda János
Anouk de Timary, a tanúsítványt átadó hivatalos bíró gratulált az eredményhez, és közölte, fontos és különleges építészeti megoldást díjaznak a Nemzeti összetartozás hídjának elismerésével. Úgy fogalmazott, innentől kezdve a sátoraljaújhelyi híd, amely két méterrel előzi meg a korábbi csúcstartót, tartja a leghosszabb fesztávolságú gyalogos függőhíd rekordját.
A Nemzeti összetartozás hídja a Szárhegyet és a Várhegyet köti össze. Az átkelő a Magyar Kálváriát, az ott található Szent István-kápolnát, a 100. Országzászlót és a Trianon 100 eseményére készült turulszobrot, valamint a Magas-hegyi Turisztikai és Sportközpont kötélpályáit köti össze az egykori újhelyi vár romjaira épült kilátósétánnyal.
A híd 84 méter magasan ível át a Májuskút-völgy fölött, a közepén nyolc méter hosszan üvegen keresztül kellhetnek át a látogatók. A híd hat tartókötelének egyenkénti kábelátmérője 70 milliméter, a kötelek teljes tömege meghaladj a 245 tonnát. A járófelület szélessége 1,2 méter, 300 fő tartózkodhat a hídon egyszerre, amit 10 m/s szélerősségig lehet használni.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban